Egzotyczny browar

Strona główna » Aktualności

Piwo to najstarszy i najczęściej spożywany napój alkoholowy oraz trzeci po wodzie i herbacie najbardziej popularny napój na świecie. To  napój zawierający alkohol i dwutlenek węgla otrzymany w wyniku fermentacji alkoholowej wody, słodu i chmielu przy użyciu wyselekcjonowanych szczepów drożdży. Browar to zakład produkcyjny w którym wytwarza się piwo.

Mieszkańcy gorącej środkowej Afryki zapragnęli mieć ten trunek na wyłączność. Postanowili w miejscowości Bralico wybudować browar.

Realizacja ta to jedna z niewielu egzotycznych inwestycji realizowana przez naszą firmę. Wykonawcy inwestycji rozpoczęli z nami współpracę wynikiem czego rozpoczęliśmy wysyłki towaru.

Obiekt powstawał kilku etapowo. Kolejne etapy objęły:

  • tworzenie konstrukcji ścian działowych i montowanie sufitów podwieszanych,
  • montaż systemu zawiesi,
  • budowę i zaizolowanie rurociągów z wysoką temperaturą, rurociągów chłodniczych,
  • zaizolowanie zbiorników i kadzi,
  • montaż sufitów podwieszanych w laboratoriach.

W okresie lipiec - wrzesień 2013r realizowaliśmy wysyłki towaru drogą morską.
Konstrukcja ścian działowych między pomieszczeniami powstała z płyt karton-gips. Szczeliny między ściankami zostały wypełnione płytami z wełny mineralnej TECHROCK.
Do izolacji rurociągów grzewczych zostały wykorzystane otuliny z wełny mineralnej z pokryciem alu. Zbiorniki i kadzie pokryte zostały matami z wełny z poszyciem z drutu. Wełna dodatkowo została osłonięta płaszczami z blachy polskiego producenta.
Wstrzykiwana izolacja z poliuretanu osłoniła rurociągi chłodnicze. Wierzchnią warstwę izolacji stanowią płaszcze z blachy stalowej. Dzięki zakupowi maszyny osłony z blachy kształtowane były na gotowo na placu budowy.
Kompletną gamę elementów zawiesi skompletowała dla naszego Klienta firma Niczuk Metall.