PIERWSZY W POLSCE DoubleTree by Hilton

Strona główna » Aktualności

Wytwórnia Filmów Fabularnych w Łodzi – polska „Fabryka snów”– była kolebką polskiej kinematografii. To w niej wyprodukowano większość powojennych polskich filmów. W hołdzie złożonym historii, szklana elewacja o powierzchni ośmiu tysięcy mkw tworzy mozaikę przedstawiającą interpretację sceny z „zakazanych piosenek” – pierwszego powojennego filmu polskiego.

Pierwszy hotel sieci Hilton został otwarty w Łodzi. DoubleTree by Hilton ma 44 metry wysokości. Obiekt ma standard czterech gwiazdek, 200 pokoi, w tym 10 apartamentów zwykłych i jeden apartament prezydencki o powierzchni 110 mkw. Są też dwa pokoje przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowo w hotelu jest osiem sal konferencyjnych, sala balowa, kino 3D i na ostatnim, 10. piętrze spa z basenem, z którego rozpościera się widok na południowo-wschodnią panoramę miasta.

Budowa DoubleTree by Hilton rozpoczęła się w maju 2011 r. Wykonawcą był Budimex. Stołeczni architekci wkomponowali w elewację hotelu kadr z "Zakazanych piosenek", pierwszego polskiego powojennego filmu fabularnego nakręconego właśnie w łódzkiej WFF. Kadr ma formę "rozpikselowanego" obrazu, który powstał z paneli o wymiarach metr na metr.

Hotel przy ul. Łąkowej 29 będzie gościł ważne łódzkie imprezy. DoubleTree by Hilton ma do zaoferowania nie tylko własne zaplecze, lecz także przestrzenie klubu muzycznego do postprodukcji dźwięku zwane Pałacem Dźwięku, którym chlubiła się łódzka WFF.
DoubleTree by Hilton to piąty w Łodzi hotel czterogwiazdkowy.

W okresie od listopada 2011 do sierpnia 2013r do realizacji inwestycji dostarczyliśmy m.in.:

  • bardzo duże ilości samoprzylepnych mat do izolacji kanałów wentylacyjnych firmy Rockwool i Isover,
  • duże ilości płyt do izolacji kanałów wentylacyjnych - TECHROCK,
  • duże ilości otulin z wełny mineralnej z pokryciem ze zbrojonej folii aluminiowej,
  • duże ilości płyty z wełny mineralnej do oddymiania kanałów wentylacyjnych,
  • szeroką gamę zawiesi firmy Niczuk.