URSA AIR - alternatywą dla metalowych kanałów wentylacyjnych?

Strona główna » Aktualności

Panele URSA AIR dzięki swym właściwościom zapewniają izolację termiczną i akustyczną na najwyższym poziomie. Ponadto charakteryzują się wysoką higieną użytkowania. Panele nie zawierają żadnych składników organicznych, które mogłyby być środowiskiem rozwoju bakterii. Powierzchnia paneli jest gładka i wytrzymała, co zapobiega gromadzeniu się brudu i pozwala na mechaniczne czyszczenie przewodów bez ryzyka ich uszkodzenia.

Panele URSA AIR mogą stanowić alternatywę dla tradycyjnych metalowych kanałów wentylacyjnych:

- Przewody URSA AIR są̨ wykonywane bezpośrednio na budowie przy zmianach w projekcie nie trzeba domawiać́ materiału a nowe elementy w potrzebnym kształcie i wymiarze można wykonać́ na miejscu.

- Przewody URSA AIR są̨ znacznie lżejsze od przewodów metalowych izolowanych zewnętrznie (masa przewodów URSA AIR wynosi około 2÷2,6 kg/m2, a przewodów metalowych, izolowanych około 6÷8 kg/m2), dzięki czemu odciążana jest konstrukcja budynku, co jest szczególnie istotne w przypadku starych obiektów poddawanych renowacji.

- Szybkość́ montażu – w przypadku przewodów metalowych osobno montowany jest przewód i izolacja. Panele URSA AIR zawierają̨ oba te elementy w jednym.

- 3 w 1 – w tej samej cenie otrzymacie: przewód wentylacyjny, izolację akustyczna oraz izolację termiczną.

- Panele URSA AIR są̨ pakowane „na płasko’’ – niższe koszty przechowywania i mniejsza powierzchnia potrzebna do magazynowania niż̇ w przypadku przewodów metalowych.

- Charakterystyka materiału URSA AIR ułatwia uzyskanie certyfikatów LEED i BREEAM.

 

Zalety URSA AIR:

- Bardzo wysoka absorpcja akustyczna. Materiał skutecznie pochłania dźwięki - hałas rozprowadzany przez przewód jest niemal niesłyszalny (dotyczy URSA AIR ZERO A2).

- Maksymalna wydajność́ energetyczna pozwala na zmniejszenie strat ciepła. URSA AIR ZERO A2 o grubości 40 mm spełnia wymagania warunków technicznych dla ogrzewania nadmuchowego (powietrznego) wewnątrz budynków.

- Wysoka higiena użytkowania. Powierzchnia panelu jest gładka i wytrzymała. Zapobiega to gromadzeniu się̨ brudu, a także pozwala na czyszczenie mechaniczne wnętrza przewodów, bez uszkadza- nią jego powierzchni.

- Ograniczenie rozwoju bakterii. Panele URSA AIR nie zawierają̨ składników organicznych, które mogłyby być́ pożywką dla bakterii.

- Łatwy montaż̇ panelu. Składanie przewodów i całej instalacji jest proste, szybkie i wygodne. Materiał niepalny. Panele URSA AIR posiadają̨ klasę̨ reakcji na ogień́ A2-s1,d0.

Pobierz dokumenty techniczne  >>> Płyty izolacyjnej URSA AIR ZERO A2 <<<.

Załączniki