Nowoczesny CAPITOL

Strona główna » Aktualności

Z dawnego gmachu wzniesionego w 1929 roku i będącego perłą ekspresjonistycznej architektury nie ocalał efektowny sześciopiętrowy budynek frontowy od strony dzisiejszej ul. Piłsudskiego, wyłożony podświetlaną mozaiką. Z wojennej pożogi ostał się tylko łącznik w którym mieści się dziś hol kasowy, oraz widownia i scena.

Po przebudowie scena Capitolu powiększona została o istniejący za nią dziedziniec, jest głębsza i wyższa, a możliwości techniczne teatru są nieporównanie większe i pozwalają na duży rozmach inscenizacyjny, użycie nowoczesnych efektów kaskaderskich i dynamiczne zmiany dekoracji w trakcie spektakli. Powstała też scena kameralna ze studiem nagrań. Teatr zyskał nowe sale prób, garderoby i magazyny. Do nowej siedziby przeniosły się też biura administracji Teatru.

Zmienił się wygląd teatru od strony ulicy Piłsudskiego. W miejsce parterowego budynku powstał pięciokondygnacyjny gmach z przeszkleniem w elewacji frontowej, nawiązującym do fasady dawnego kinoteatru. Teatr jest nowoczesny, obszerniejszy i bardziej funkcjonalny. Przed modernizacją Capitol miał 4 tys. metrów kwadratowych, po przebudowie ma aż 18 tys. metrów kwadratowych.
Scena główna Teatru Capitol i dotychczasowy hol odzyskały klimat końca lat 20. XX wieku. W nowoczesnej bryle udało się schować starą część Capitolu. Możemy tu więc podziwiać pięknie odrestaurowaną elewację budynku z 1929 roku, której renowacja trwała cztery miesiące.

Teraz na ścianach Capitolu króluje kolor srebrny, złoty i czarny. Scena w Capitolu jest teraz jedną z najnowocześniejszych w Europie. Ma cztery dwupoziomowe zapadnie, scenę karuzelową i prawie 40-metrowy komin sceniczny. Na podziemnych kondygnacjach znajduje się magazyn dekoracji i nowa scena kameralna na 200 widzów.

Dzięki tej inwestycji Wrocław staje się miastem coraz bardziej kompletnym, pokazuje, że Europejska Stolica Kultury jest osiągnięciem zapracowanym a nie przypadkowym.

W okresie czerwiec 2012 - kwiecień 2013 realizowaliśmy dostawy towaru na tą inwestycję. Zawieźliśmy m.in.:

  • ok 1500 mkw wełny mineralnej do zabezpieczeń ppoż kanałów wentylacyjnych CONLIT PLUS.

Oprócz zapezpieczeń ppoż dostarczyliśmy bardzo duże ilości otulin z kauczuku, polietylenu i wełny mineralnej.

Zakończenie inwestycji nastąpiło pod koniec sierpnia 2013r.