Największa IKEA w Polsce stanęła pod Wrocławiem

Strona główna » Aktualności

Obiekt jest ponad trzy razy większy od istniejącego, i jest największym sklepem sieci IKEA w Polsce. Dzięki większej liczbie inspirujących wnętrz oraz większemu asortymentowi znacznie poprawił się komfort robienia zakupów.

Nowy sklep składa się z trzech kondygnacji. Na parterze znajdzie się parking na 1450 miejsc, są też miejsca dla osób niepełnosprawnych, rodzin z dziećmi i rowerzystów.

Na palach zostały wzniesione dwa piętra sklepu. Na pierwszym - hala z drobnymi artykułami, magazyn, kasy oraz tzw. Smalandia dla najmłodszych. Na drugim piętrze - dział z meblami oraz restauracja na ok. 600 osób z placem zabaw dla dzieci.

Nowy budynek IKEI ma 37 705 mkw. powierzchni i mieści 9,5 tysiąca artykułów.

Sklep jest ekologiczny. Ogrzewanie możliwe jest dzięki energii geotermalnej. Ogrzewanie gazowe będzie włączane gdy temperatura na zewnątrz spadnie do -20 stopni. Zamontowanie na dachu sklepu ok. 150 świetlików, umożliwi doprowadzenie naturalnego światła do wnętrza budynku.

Na parkingu i dachu zbierana jest deszczówka, która po oczyszczeniu, jest używana do spłukiwana toalet. Ciepło wytwarzane przez chłodnie i lodówki w restauracji jest wykorzystywane do podgrzewania wody w łazienkach.

Przypadło nam w udziale uczestniczyć w realizacji tego największego przedsięwzięcia na Dolnym Śląsku. Nasze samochodu dostawcze wielokrotnie na teren budowy zawoziły maty z wełny mineralnej do izolacji kanałów wentylacyjnych. Zaopatrzyliśmy budowę w różnego rodzaju otuliny, od wełny po kauczuk.

Wszystkim Klientom sklepu życzymu spokojnych i udanych zakupów!